stacje dezynfekcyjne

Nowość w ofercie! Stacje dezynfekcyjne – higieniczne do rąk od METALCO

Stacje dezynfekcyjne / stacje higieniczne do rąk to nowość w naszej ofercie jako element małej architektury. Jest to rozwiązanie, które upraszcza czynności w dezynfekcji rąk i usuwania odpadów.

Pobierz katalogi i cennik>>

 

Stacje dezynfekcyjne

Mycie i dezynfekcja rąk to ważne czynności pozwalające na skuteczne zapobieganie rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów chorobotwórczych, często obecnych na skórze dłoni.

Szczególnie w obecnym trudnym okresie pandemii koronawirusa, skutecznie prowadzone zabiegi higieniczne i dezynfekcja rąk przyczyniają się w znacznej mierze do redukcji zakażeń oraz zmniejszenia rozprzestrzeniania się patogenów i to nie tylko w placówkach medycznych, ale również w sklepach, galeriach handlowych, muzeach, zakładach przemysłowych, kawiarniach, hotelach i restauracjach, czyli wszędzie tam, gdzie występują większe skupiska ludzi.

Zobacz również: Systemy zamgławiające do dezynfekcji pomieszczeń metodą suchej mgły

Częste i dokładne mycie oraz dezynfekcja rąk przed wejściem do zamkniętej przestrzeni publicznej, a także podczas pracy, dokonywania zakupów i wykonywania innych czynności prowadzi do skutecznego usuwania zanieczyszczeń i mikroorganizmów chorobotwórczych z powierzchni dłoni.

Większość wirusów, również koronawirus wywołujący chorobę COVID-19, to łańcuch RNA osłonięty błoną tłuszczową, przez co można łatwo zapobiegać jego rozprzestrzenianiu się i zachorowaniom poprzez stosowanie środków chemicznych, takich jak mydło i preparaty do dezynfekcji.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca prawidłowe mycie rąk wodą z mydłem przez minimum 30 sekund i stosowanie preparatów dezynfekujących, wytworzonych na bazie min. 60% alkoholu.

Dodatkowo przed zakażeniem można zabezpieczać się poprzez używanie jednorazowych rękawiczek, maseczek zasłaniających nos i usta, a także ściereczek do dezynfekcji najczęściej używanych i dotykanych powierzchni.

Prawidłowy proces mycia i dezynfekcja rąk redukują florę mikrobakteryjną obecną na skórze dłoni za pomocą chemicznych preparatów przeznaczonych do dezynfekcji.

Wcieranie preparatu dezynfekcyjnego w powierzchnię skóry rąk powinno trwać około 30 sekund i nie należy zapominać o odpowiedniej ilości tego preparatu, a także o odkażeniu trudno dostępnych miejsc rąk, tzn. przestrzeni pomiędzy palcami.

Częste mycie i higieniczna dezynfekcja rąk, pomimo tego, że są niezbędne dla naszego bezpieczeństwa, wysuszają jednak skórę dłoni, co może spowodować odczyny alergiczne i stany zapalne skóry. Aby zmniejszyć negatywny wpływ używanych środków dezynfekcyjnych na skórę dłoni należy stosować odpowiednie preparaty nawilżające dłonie.

Do mycia rąk należy używać środków przyjaznych dla skóry.

Środki dezynfekcyjne stosowane obecnie do odkażania to preparaty produkowane na bazie alkoholu etylowego lub propylowego. Te najlepsze zawierają również substancje nawilżające.

Zobacz przykładowe realizacje METALCO

Stacje dezynfekcyjne Metalco

Dozowniki mydeł i preparatów dezynfekcyjnych proponowane przez firmę Metalco pozwalają na bezdotykowe dozowanie odpowiedniego, wysokiej jakości, preparatu dezynfekującego.

COLOMBO Full Station

stacje dezynfekcyjne

Stacje higieniczne (punkty sanitarne) to praktyczne i eleganckie rozwiązania, odpowiednie do użytku w każdym pomieszczeniu.

Nasze urządzenia zostały zaprojektowane jako stacje odkażania rąk i jednocześnie punkt dystrybucji materiałów przydatnych do powstrzymania rozprzestrzeniania się COVID-19, takich jak rękawiczki, maseczki lub ściereczki.

Stacje dezynfekcyjne wyposażone są w dodatkowo w specjalny wewnętrzny stalowy pojemnik, który pełni funkcje kosza na odpady.

Stacje dezynfekujące Metalco to proste i intuicyjne w użyciu systemy, które doskonale się sprawdzą w miejscach publicznych i pomieszczeniach prywatnych, takich jak biura, centra handlowe, szkoły, siłownie, restauracje i wiele innych.

Ponadto stacja dezynfekująca stanowi ważne narzędzie pomocnicze w zakresie spełnienia warunków sanitarnych w miejscu pracy i w indywidualnej ochronie pracowników, zgodnie z protokołem ministerialnym, regulującym środki w zakresie ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa w miejscu pracy.

Rozwiązania zastosowane w stacji dezynfekcyjnej firmy Metalco pozwalają na maksymalne uproszczenie obsługi urządzenia dezyfekcyjnego, łatwe i higieniczne usuwanie odpadów oraz sprawiają, że stacje są praktyczne i eleganckie, a także nadają się do użytku w przestrzeniach wewnętrznych.

Pojemnik na odpady pozwala na higieniczne zbieranie i utylizację odpadów.

COLOMBO Full Station

stacje dezynfekcyjne

W zestawie stacji dezynfekcyjnej Matalco znajduje się:

 • dozownik preparatu do rąk
 • jednorazowe rękawiczki
 • maski
 • ściereczki

Wymiary stacji dezynfekcyjnej (wersja z nóżkami):

H = 1437 mm, L = 408 mm, D = 356 mm,

Pojemność wkładki wewnętrznej: 60 lt

Waga: ok. 28 kg

Wykonanie stacji dezynfekującej

Automaty do dezynfekcji Metalco wykonane są ze stali powlekanej lub nierdzewnej, z panelem przednim w jednym kolorze, natomiast panele boczne występują w 7 różnych kolorach.

COLOMBO Full Station – wersja ze stali nierdzewnej

Stacje dezynfekcyjne te przeznaczone są do użytku w pomieszczeniach i dostępne w dwóch wersjach:

 • ze strukturą zewnętrzną wykonaną w całości ze stali nierdzewnej
 • o strukturze zewnętrznej ze stali malowanej proszkowo, z frontem o gładkim wykończeniu

Dzięki zastosowaniu automatów do dezynfekcji w miejscach publicznych i pomieszczeniach firm oraz instytucji i zakładów pracy możliwa jest bezdotykowa dezyfekcja rąk.

Moduł podstawowy zawiera:

 • wstępnie rozmieszczone otwory na przedniej ścianie
 • komorę z drzwiami opuszczanymi z przodu i uchwytem do ustawiania potrzebnych materiałów (chusteczki, jednorazowe rękawiczki, maseczki)
 • drzwi przednie z dwoma otworami na odpady
 • zamek sprężynowy
 • regulowany spód

BERING The space saver

Stacje dezynfekcyjne

MAGELLANO The adaptable solution

Stacje dezynfekcyjne

VESPUCCI

Stacje dezynfekcyjne

Zobacz również: Nowoczesne uliczne kosze na śmieci jako element architektury miejskiej

Na życzenie Klienta mogą zostać dostarczone następujące elementy dodatkowe:

 • automatyczny dozownik
 • uniwersalny uchwyt ze stali nierdzewnej
 • cztery koła z ABS, zamiast regulowanych nóżek

Stacja dezynfekcyjna / Dozownik CABRAL

Stacje dezynfekcyjne

Jest to praktyczne i eleganckie rozwiązanie odpowiednie do użytku wewnątrz i / lub na zewnątrz.

Dozownik składa się z owalnej aluminiowej rurki, która działa jak zbiornik na żel dezynfekujący o pojemności 8 litrów i odlew aluminiowy, w którym mieści się dozownik ręczny ze stali nierdzewnej / miedzi chromowanej.

Samonośna podstawa wykonana jest ze stali ocynkowanej z lakierowanym proszkowo wykończeniem, takim jak dozownik.

Do użytku na plaży istnieje możliwość wstawienia przeciwkomory, również z aluminium, wewnątrz owalnej rurki z warstwą materiału izolacyjnego i śrubą ze śrubą do pozycjonowanie na piasku.

Stacje dezynfekcyjne

Zobacz inne artykuły:

31 sierpnia 2020

Nowoczesny plac zabaw pozwala na nieskrępowaną i bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu nie tylko dzieciom w każdym wieku, ale także młodzieży. ...

17 maja 2020

Obecnie mała architektura miejska to również osłony na drzewa. Te funkcjonalne i estetyczne elementy mogą być wykonane w różnorodnych materiałów. ...

12 maja 2020

Systemy zamgławiające stosowane w procesie dezynfekcji metodą suchej mgły mogą znaleźć zastosowanie w różnorodnych miejscach. Właśnie teraz, gdy ...

15 kwietnia 2020

Małą architekturę tworzą niewielkie obiekty architektoniczne wkomponowane w przestrzeń miejską lub umieszczone na terenie prywatnej posesji i ...

31 marca 2020

Co prawda, zawód architekta to wolny zawód, który może przynieść wiele satysfakcji oraz korzyści materialnych, jednak droga ku rozpoczęciu pracy ...

31 marca 2020

Kosze do segregacji śmieci jako część recyklingu komunalnego pomagają utrzymać czystość przestrzeni publicznej, wyeliminować problemy związane ze ...