Plac zabaw

Plac zabaw Metalco

Nowoczesny plac zabaw pozwala na nieskrępowaną i bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu nie tylko dzieciom w każdym wieku, ale także młodzieży.

plac zabaw

 

Zabawa na huśtawkach i wszelkich urządzeniach umieszczonych na placu zabaw, szczególnie kiedy odbywa się w towarzystwie kolegów, jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, a jednocześnie wspomaga rozwój psycho-fizyczny młodego człowieka.

Zobacz katalog produktów online >> lub pobierz katalogi >>

Plac zabaw

Place zabaw dla dzieci możemy spotkać nie tylko przy szkołach i przedszkolach, ale także w parkach i w domowych ogrodach, gdyż nie od dziś wiadomo, że zabawa z rówieśnikami na świeżym powietrzu pozwala na lepszy rozwój społeczny i motoryczny dziecka, rozwija jego kreatywność i kształtuje zręczność.

Zobacz również: Ławki parkowe, miejskie i ogrodowe

Plac zabaw

Projektując place zabaw producent musi jednak zadbać nie tylko o atrakcyjne i kolorowe sprzęty, ale i o solidność wykonania urządzeń. Dlatego tak ważne jest, aby do przestrzeni, w której bawią się dzieci, czy to do miejskiego parku, czy też do przydomowego ogródka, wybierać place zabaw z atestem.

Zobacz również: Stojak na rowery — rodzaje i zalety

Plac zabaw

Ogrodowe place zabaw firmy Metalco pozwalają na bezpieczną zabawę na świeżym powietrzu dzięki ciekawym i funkcjonalnym sprzętom, które ten plac zabaw tworzą. Są to wszelkiego rodzaju huśtawki przeznaczone dla jednej lub większej ilości osób, drabinki, czasami karuzele, zjeżdżalnie i wszelkie urządzenia nadające się do wspinania.

Plac zabaw

Plac zabaw

Plac zabaw

Ogrodowy plac zabaw powinien zapewniać bezpieczeństwo zabawy na wszystkich tych sprzętach, które muszą być dostosowane do wieku i możliwości fizycznych użytkowników.

Urządzenia i zabawki przeznaczone dla najmłodszych dzieci są niewielkie, kolorowe i nisko zamontowane, aby ułatwić korzystanie z nich i zapewnić bezpieczeństwo, nawet tym mniej zręcznym dzieciom. Place zabaw do ogrodu, gdzie bawią się starsze dzieci, dostarczają więcej emocji oraz gwarantują świetną zabawę na trochę bardziej skomplikowanych urządzeniach. Dla całkiem dużych użytkowników poziom trudności jest już bardzo wysoki, przez co młodzież ćwiczy nie tylko zwinność, ale również rozwija siłę i wytrzymałość.

Place zabaw dla dzieci urządzane w ogrodzie często wzbogacane są o równoważnie i domki do zabaw umieszczone na wysokości. Oprócz wszelkich sprzętów do zabaw należy jeszcze pamiętać o bezpiecznej nawierzchni, która zamortyzuje ewentualny upadek. Urządzając plac zabaw warto zadbać również o miejsce, gdzie można będzie ustawić krzesełka i stolik, aby dzieci mogły się posilić podczas zabawy lub odpocząć w cieniu.

Zobacz przykładowe realizacje METALCO

Urządzenia placów zabaw projektowane przez firmę Metalco, światowego lidera małej architektury charakteryzują się nowoczesnym designem i ergonomicznym kształtem, jak również ciekawymi kolorami i odpowiednią wytrzymałością, co zapewnia wyśmienitą i bezpieczną zabawę.

Projektując place zabaw dla dzieci producent musi koniecznie uwzględnić wiek dzieci, dla których tworzy miejsce do zabawy oraz stworzyć miejsce przeznaczone dla rodziców, bądź opiekunów, którzy sprawują opiekę nad dziećmi w czasie zabawy.

Aranżując funkcjonalny plac zabaw do ogrodu można umieścić w nim urządzenia przeznaczone nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla osób dorosłych oraz dla aktywnych seniorów. W takim miejscu każdy członek rodziny może znaleźć coś dla siebie i nie tylko dobrze się bawić, ale również zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, a wszystko to może odbywać się na świeżym powietrzu i w towarzystwie najbliższych osób.

Urządzenia projektowane przez Metalco, tworzące place zabaw ogrodowe, wykonane są z aluminium i kolorowego plastiku. Takie ciekawe i nowatorskie połączenie materiałów pozwala na kreowanie fantazyjnych kształtów konstrukcji przeznaczonych do zabawy. Ogrodowy plac zabaw pozwala na zabawę całej rodzinie, gdyż nie tylko dzieci, ale także dorośli chętnie uczestniczą w zabawach na świeżym powietrzu.

Jeszcze raz należy przypomnieć, że plac zabaw musi zapewniać bezpieczeństwo bawiących się na nim dzieci, dlatego warto wybrać plac zabaw z atestem.

Projekt placu zabaw do ogrodu musi uwzględniać wiek bawiących się na nim dzieci, ukształtowanie terenu, nasłonecznienie, widoczność dzieci z okien domu oraz strefy bezpieczeństwa wszystkich znajdujących się na placu zabaw urządzeń. Oprócz solidnie zamontowanych urządzeń ważna jest też bezpieczna nawierzchnia, amortyzująca upadki.

Nowoczesny plac zabaw do ogrodu to inwestycja, która pozwala nie tylko na świetną zabawę dziecka, ale i podnosi jego sprawność fizyczną, dlatego ważne jest, aby plac zabaw gwarantował maksimum bezpieczeństwa bawiącym się na nim dzieciom.

Warto więc wybrać odpowiedniego projektanta i producenta urządzeń umieszczanych na placu zabaw, gwarantującego spełnienie obowiązujących norm BHP.

Zobacz inne artykuły:

17 maja 2020

Obecnie mała architektura miejska to również osłony na drzewa. Te funkcjonalne i estetyczne elementy mogą być wykonane w różnorodnych materiałów. ...

12 maja 2020

Systemy zamgławiające stosowane w procesie dezynfekcji metodą suchej mgły mogą znaleźć zastosowanie w różnorodnych miejscach. Właśnie teraz, gdy ...

6 maja 2020

Stacje dezynfekcyjne / stacje higieniczne do rąk to nowość w naszej ofercie jako element małej architektury. Jest to rozwiązanie, które upraszcza ...

15 kwietnia 2020

Małą architekturę tworzą niewielkie obiekty architektoniczne wkomponowane w przestrzeń miejską lub umieszczone na terenie prywatnej posesji i ...

31 marca 2020

Co prawda, zawód architekta to wolny zawód, który może przynieść wiele satysfakcji oraz korzyści materialnych, jednak droga ku rozpoczęciu pracy ...

31 marca 2020

Kosze do segregacji śmieci jako część recyklingu komunalnego pomagają utrzymać czystość przestrzeni publicznej, wyeliminować problemy związane ze ...