Słupki betonowe
Małą architekturę tworzą niewielkie obiekty architektoniczne wkomponowane w przestrzeń miejską lub umieszczone na terenie prywatnej posesji i nadające swoisty charakter danemu miejscu. Słupki betonowe, nowoczesne ławki, wiaty, tablice, donice z kwiatami, kosze na śmieci, stojaki na rowery, osłony drzew i place zabaw ożywiają przestrzeń i sprawiają, że staje się ona wyjątkowa, piękna i funkcjonalna.
Zobacz katalog produktów online >> lub pobierz katalogi >>
Zobacz przykładowe realizacje METALCO
Słupki betonowe
Takimi elementami są też słupki betonowe umieszczone w przestrzeni miejskiej i blokujące ruch kołowy na danym terenie. Stanowią one ozdobę i jednocześnie pełnią istotną funkcję, uniemożliwiając parkowanie w miejscach do tego nieprzystosowanych.
Różnorodność wzorów pozwala na dobór takich słupków betonowych, które doskonale pasują do otaczającej przestrzeni miejskiej.
Najczęściej wykorzystywane są słupki wykonane z drewna, stali i właśnie z betonu.
Słupki betonowe ogrodzeniowe, w przeciwieństwie do słupków drewnianych, wykonane są z bardzo wytrzymałego materiału, który nie ulega gniciu i jest odporny na atak owadów.
Betonowe słupki są mocne i trwałe.
Są często wykorzystywane w gospodarstwach rolnych, ogródkach przydomowych i na podwórkach, a także w miejskiej przestrzeni publicznej, na przykład jako słupki parkingowe czy ogrodzeniowe.
Również betonowe słupki ogrodzeniowe są nieodłącznym elementem małej architektury i to nie tylko w przestrzeni publicznej, ale również na terenie prywatnych posesji.
Mówi się, że ogrodzenie pełni dobrze swoją funkcję, gdy dobrze się sprawdzają słupki ogrodzeniowe, które je tworzą. To, z jakiego materiału będą one wykonane, pozwala określić ich wytrzymałość i zastosowanie. Słupki ogrodzeniowe mogą być wykonane z drewna, metalu, betonu lub stali ocynkowanej.
Różnią się one ceną, trwałością, łatwością montażu oraz estetyką.
Choć słupki betonowe są bardzo trwałe, ich wadą jest kruchość i częste pękanie. Jeśli w pęknięciu zbierze się woda, może w zimie zamarznąć i spowodować odłamanie części słupka.
Niektórzy wolą więc stosować słupki wykonane z innych materiałów, m.in.: stali ocynkowanej, metalu lub drewna.
Słupki betonowe są zazwyczaj droższe, niż ich drewniane odpowiedniki, lecz nie wymagają corocznej konserwacji i malowania impregnatem.
Wadą jest też to, że przeciętny betonowy słupek waży nawet 40 kg, co zwiększa koszt montażu, chociaż z drugiej strony, właśnie słupki betonowe stanowią naprawdę solidne podparcie.
Słupki betonowe można kupić w sklepach z artykułami budowlanymi lub bezpośrednio od producenta, który na ogół oferuje produkty o większej trwałości i rzadziej spotykanym designie.
Słupki betonowe City Form Design
Słupki betonowe City Form Design charakteryzują się nowoczesnym designem, a wysoką jakość tych produktów zapewniają częste kontrole materiałów i procesów technologicznych.
Nasza firma współpracuje z najlepszymi pracowniami architektonicznymi i projektantami, co zapewnia najlepszy styl i funkcjonalność produkowanych przez nią elementów małej architektury.
City Design jest w Polsce wyłącznym przedstawicielem włoskich firm Metalco i Bellitalia.
Metalco oferuje szeroką gamę produktów małej architektury ogrodowej i miejskiej, produkowanych ze stali i drewna.
W ofercie znajdują się elementy przestrzeni miejskiej, tj. parków, ulic, ogrodów oraz dworców.
Metalco produkuje ławki, kosze uliczne, słupki, tablice informacyjne, osłony drzew, donice, stojaki rowerowe oraz różnego rodzaju meble uliczne, np. leżaki miejskie.
Bellitalia jest jedną z wiodących firm zajmujących się produkcją kruszywa betonowego, marmurowego i kamienia naturalnego, które wykorzystywane są do tworzenia elementów małej architektury miejskiej.
Firma powstała w latach 60-tych XX wieku we Włoszech i do dziś wyróżnia się wysokiej jakości produktami, innowacyjnością oraz nowoczesnym designem.
BELLITALIA Srl produkuje elementy małej architektury miejskiej. Powstają tu profilowane betonowe ławki, tablice informacyjne, betonowe oraz kamienne donice, fontanny, słupki ograniczające ruch na deptakach i placach zabaw, a także kosze na śmieci z betonu, kamienia lub imitacji kamienia, rozpoznawalne na całym świecie.
Bellitalia produkuje i sprzedaje setki funkcjonalnych i eleganckich przedmiotów, idealnie pasujących do każdej przestrzeni miejskiej.
Aby wzbogacić kolekcję, do powstających projektów dodano nowe materiały: stal nierdzewną, żeliwo i drewno w taki sposób, aby pasowały do betonu i tworzyły zupełnie nowy styl.
BELLITALIA® w swej produkcji wykorzystuje również elementy kamieni szlachetnych i marmurowego kruszywa o bogatym kolorze i charakterystycznej fakturze.
Bellitalia jest dziś liderem w produkcji i sprzedaży małej architektury miejskiej. Wykorzystuje takie materiały, jak różne odmiany betonu (HPC, UHPC), odnowione naturalne kamienie marmurowe, kruszywo granitowe, beton błyszczący, drewno i stal.
Materiały do produkcji betonu stosowane przez BELLITALIA® pochodzą z otaczających Firmę Dolomitów. Pozwala to na niewielkie zużycie paliwa i niską emisję CO2 przy ich transporcie.
Materiały pochodzące z włoskich kamieniołomów poddawane są recyklingowi i wykorzystywane do produkcji konglomeratu kamieni szlachetnych.
Tak produkowany beton jest materiałem wszechstronnym, trwałym i nadającym się do recyklingu, więc liczba jego ponownych zastosowań jest nieograniczona.
Ultratense Concrete
W 2015 r. BELLITALIA® opracowała innowacyjną formułę Ultratense Concrete®.
Jest to nowy materiał, który pozwala tworzyć innowacyjne i ciekawe obiekty wykorzystywane w miejskiej przestrzeni publicznej.
Ultratense Concrete® jest zastrzeżonym znakiem towarowym wyłącznie dla Bellitalia. Został on opracowany we współpracy z naukowcami z Wydziału Nauk i Inżynierii Materii, Środowiska i Urbanistyki Uniwersytetu w Marche (SIMAU) oraz znanymi na całym świecie studiami projektowymi.
Innowacyjny materiał betonowy wykonany przy użyciu najnowocześniejszych technologii Ultratense Concrete® jest niezwykle plastyczny i dzięki swoim właściwościom może być też odlewany w formach.
UTC® jest materiałem o doskonałych właściwościach mechanicznych, co umożliwia wytwarzanie produktów o bardzo cienkich warstwach i zakrzywionej trójwymiarowej przestrzeni.