Kosze do segregacji śmieci
Kosze do segregacji śmieci jako część recyklingu komunalnego pomagają utrzymać czystość przestrzeni publicznej, wyeliminować problemy związane ze szkodnikami i zapewnić wymierne korzyści dla środowiska poprzez przekierowanie odpadów ze składowisk. Miasta mogą również zmniejszyć koszty wywrotu i inne wydatki związane z usuwaniem odpadów, a także zwiększyć ilość funduszy i kredytów w ramach programów zachęt do recyklingu.
Jednak często miasta mają jeden istotny problem w zakresie prawidłowego przetwarzania tych odpadów: liczba publicznych pojemników na śmieci jest niewystarczająca dla ludności, co powoduje, że śmieci wyrzucane są bezpośrednio na ulicach chodnikach.
Zobacz katalog produktów online >> lub pobierz katalogi >>
Zobacz przykładowe realizacje METALCO
Zobacz również: Ławki parkowe, miejskie i ogrodowe
Kosze do recyklingu
To bardzo ważne, aby włożyć odpowiednie przedmioty do kosza na śmieci. Im więcej zanieczyszczeń włożymy do pojemnika na surowce wtórne, tym mniejsza będzie wartość, którą będziemy mogli odzyskać w ramach recyklingu.
Szczególnie przydatne w procesie recyklingu są kosze do segregacji posiadające pokrywy, które mają na sobie zdjęcia lub oznaczenia, dzięki czemu można zobaczyć, co można, a czego nie można poddać recyklingowi. To bardzo proste, wystarczy spojrzeć na zdjęcia i zobaczyć, czy można dany odpad poddać recyklingowi – jeśli czegoś nie ma na zdjęciu – wrzucić do kosza.
Kosze do recyclingu powinny być przede wszystkim odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Dodatkowo, jesli znajdują się w obrębie jakiejś architektonicznie lub urbanistycznie zaprojektowanej przestrzeni – warto, żeby wpasowały się w krajobraz.
Elegancki kosz na śmieci, które obudowa przyjmuje niecodzienne formy współgrające z fasadą pobliskiego budynku z pewnością zwróci na siebie uwagę i poprawi odczucia wizualne i estetyczne przechodniów.
Zobacz również: Tablice informacyjne
Kosze na odpady spożywcze
Kosze do recyklingu doprowadzają do zmniejszenia produkcji odpadów spożywczych. Niektóre z pojemników na odpady żywnościowe pełnią również specjalną funkcję polegającą na przetwarzaniu odpadów organicznych na kompost. Materiał ten jest następnie wykorzystywany w ogrodach przydomowych lub przekazywany do gospodarstw rolnych.
Nowoczesne rozwiązanie – kosze do recyclingu w mieście zasilane energią słoneczną
Technologia ta pozwala na składowanie do czterech razy większej ilości odpadów przed koniecznością ich opróżnienia. W odróżnieniu od tradycyjnej metody zbierania odpadów ogólnych i recyklingu, metoda ta umożliwia monitorowanie kontenerów dzięki takim technologiom jak IoT (Internet Rzeczy), co pozwala miastu zmniejszyć koszty zbiórki odpadów i wyeliminować problem przepełnionych pojemników.
Zobacz również: Wiata przystankowa
Recycling w domu – kosze do segregacji
Recykling jest jednym z najlepszych sposobów ochrony środowiska i walki ze zmianami klimatycznymi, ale aby działał, musimy robić to dobrze. Wyrzucanie problematycznych odpadów do naszych pojemników w domu tylko utrudnia ten proces. Skrupulatna segregacja oraz oczyszczenie opakowań z resztek produktów spożywczych pozwoli zaoszczędzić wszystkim pieniądze i czas.
Ponieważ pojemniki stają się coraz bardziej stylowe, producenci naprawdę starają się, aby stały się one częścią ogólnego looku i ekspozycji kuchni, a także punktem odniesienia dla rozmów w kuchni. Oczywiście nie zapomniją też o tych, którzy woleliby ukrywać śmieci poza zasięgiem wzroku.
Zobacz również: Prawo budowlane a mała architektura
Kosz na śmieci pod zlewem
Zintegrowane kosze do segregacji śmieci, które można łatwo zamontować wewnątrz szafki kuchennej są rozwiązaniem wygodnym i nie rzucającym się w oczy. Przed zdecydowaniem się na taką opcję warto upewnić się, że posiada się miejsce (odpowiednia głębokość i wysokość, a na drodze nie ma np. rur czy instalacji wodociągowej). Z przegródkami na odpady spożywcze i mieszane śmieci oraz głęboką, wysuwaną szufladą do recyklingu, można mieć wszystko w jendej przestrzeni.
Klasyka – stalowy pojemnik na śmieci do kuchni
Solidny i dobrze wykonany pojemnik na odpady do kuchni to rozwiązanie praktyczne, estetyczne i długotrwałe. Zazwyczaj takie stalowe kosze na smieci posiadają dwa grube stalowe pedały otwierające górne klapy, które również są wykonane z łatwej do czyszczenia stali. Wewnętrzne wiadra z łatwością mieszczą odpady i pomagają w ich segregacji. Oczywiście wersja typowo klasyczna z jedną przegrodą i jednym pedałem otwierającym klapę też przyniesie rezultat.
Zobacz również: Donice ogrodowe i materiał ich wykonania — który jest najlepszy?
Pojemniki na odpady
Kosz designerski na odpady może być jednym z najbardziej stylowych na rynku, ale wygląd to nie wszystko. Warto stworzyć swoją idealną kombinację pojemników – np trzy 11-litrowe pojemniki na tworzywa sztuczne, papier/karton i materiały niepodlegające recyklingowi. Plastikowe pojemniki na odpady to rozwiązanie niezwykle praktyczne i niedrogie jednocześnie. Dodatkowo, w zależności od zapotrzebowania gospodarstwa domowego, można wybrać komplet o konkretnej pojemności tak, aby był jak najbardziej dopasowany do potrzeb.
Zobacz również: Stojak na rowery — rodzaje i zalety
Po co się ograniczać – łączenie stylów
Wspaniałą rzeczą w tym trio podstawowych koszy jest to, że wszystkie ze sobą współgrają. Można ustawić je w pomieszczeniu gospodarczym i będą one idealnie pomocne podczas segregacji odpadów. Nie warto ograniczać się tylko do jednego rodzaju kosza na odpady. Kosz pod zlewem do segregacji śmieci może np. służyć do odpadów biodegradowalnych. Trzy pojemniki na odpady w pomieszczeniu gospodarczym mogą byc odpowiednio na aluminium, szkło oraz papier. A kosz gdzieś w innym miejscu np. na odpady nie podlegające recyclingowi. W taki sposób uniknie się przytłoczenia nagromadzenia koszów do recyclingu w jednej, ciasnej przestrzeni zachowując przy tym styl i estetyczny wygląd mieszkania lub domu.
Zobacz również: Słupki ogrodzeniowe